Nie działa nawigacja w telefonie – poradnik

jazda z nawigacją

Nawigacja w telefonie z pewnością jest bardzo przydatnym narzędziem w dzisiejszych czasach. Dzięki niej możemy przemierzać długie dystanse w nieznanych nam miejscach i docierać do celu bez większych trudności. Jednak co się stanie, gdy nagle przestanie ona działać? Może to okazać się bardzo frustrujące i może doprowadzić do spóźnienia na ważne spotkanie. Na szczęście istnieją sposoby na diagnozowanie i rozwiązywanie […]

Co to jest HDR w telefonie?

robienie fotki smartfonem

W dzisiejszych czasach mobilność i jakość obrazu są niemalże równie ważne. Telefony komórkowe są teraz używane nie tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, ale także do robienia zdjęć. Często jest to jedyny sprzęt, który mamy pod ręką, gdy widzimy coś, co chcielibyśmy uwiecznić. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywa technologia HDR, czyli High Dynamic Range. Dzięki niej możemy zrobić lepsze […]

Jak ładować nową baterię w smartfonie?

nowy smartfon

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak prawidłowo naładować nową baterię w swoim smartfonie, aby cieszyć się długotrwałym i efektywnym jej działaniem? W tym artykule przedstawimy szczegółowe informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące ładowania nowych baterii, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał twojego urządzenia.

Jak przedłużyć ważność konta na rok w Orange

szczęśliwa kobieta ze smartfonem

Czy możliwe jest przedłużenie ważności konta w Orange na 365 dni? Usługa cały czas jest dostępna z poziomu aplikacji mobilnej Mój Orange oraz w serwisie on-line operatora. Dostępna jest również za pośrednictwem kodu SMS, który należy wysłać na określony przez operatora numer. W jaki sposób najprościej przedłużyć ważność konta na rok w Orange? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Jak zabezpieczyć telefon przed inwigilacją?

na mobile

Stale rosnąca popularność smartfonów stwarza niezwykle komfortową sytuację dla cyberprzestępców. Większość użytkowników nowoczesnych komórek nie zdaje sobie sprawy, że ich urządzenia są narażone na śledzenie i inwigilację. Jeżeli haker uzyska dostęp do danych znajdujących się w pamięci naszego urządzenia mobilnego, skutki mogą być bardzo poważne. Jak zabezpieczyć smartfon przed nieautoryzowanym dostępem i inwigilacją? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Jak sprawdzić pakiet Internetu Orange

pomarańcze i smartfon

Zbliżają się wakacyjne wyjazdy, pomimo wysokich cen paliwa, wielu z nas wybierze jako środek transportu własny samochód. W podróży najprawdopodobniej będziemy korzystali z nawigacji samochodowej. Aby nie było niespodzianek w drodze, warto wcześniej sprawdzić pakiet Internetu w Orange, który nam pozostał w ramach bieżącej oferty. Najłatwiej można zrobić to wykorzystując bezpłatną aplikację „Mój Orange”.

Powiadomienia Android jak wyłączyć – poradnik

kobieta sprawdza powiadomienia w swoim telefonie

Otrzymywanie powiadomień na telefonie z Androidem jest bardzo przydatną funkcjonalnością, jednakże gdy jest ich zbyt dużo lub gdy jesteśmy skupieni na lekturze bądź innej czynności wymagającej wysokiej koncentracji, powiadomienia mogą rozpraszać i stają się mało użytecznym dodatkiem. Powstaje zatem pytanie – jak na androidzie wyłączyć powiadomienia lub je wyciszyć?

Jak udostępnić Internet w Huawei – poradnik

przyjaciółki

Popularny tethering jest z nami od wielu lat, jednak użytkownicy wciąż nie mają świadomości, że mogą w prosty sposób udostępniać Internet z telefonu na inne urządzenia, tworząc poniekąd prosty router z telefonu. W tym poradniku przekazujemy informacje, w jaki sposób udostępnić Internet z telefonu marki Huawei, który działa na Androidzie z nakładką EMUI. Gotowi? To do dzieła, startujemy!

Jak sprawdzić siłę sygnału Internetu na iOS

facet łapie sygnał na pustyni

W dobie powszechnego dostępu do Internetu nikogo nie dziwią prędkości rzędu 100 Mbit/s, nawet na połączeniach „komórkowych”. Cały czas jednak są miejsca w Polsce, że o szybki Internet trzeba „walczyć”. W walce przydatna jest informacja o aktualnej sile sygnału połączenia internetowego. W poradniku przedstawiamy sposób na sprawdzenie siły sygnału Internetu na iPhonach (systemie iOS).

Jak włączyć tryb programisty w telefonie z systemem Android?

andro smartfon

O ile system iOS praktycznie nie pozwala swoim użytkownikom na wprowadzanie jakichkolwiek modyfikacji, to platforma sygnowana przez Google daje znacznie szersze możliwości w tym zakresie. Android pozwala na dotarcie do najgłębszych zakamarków kodu, jednak najpierw trzeba otworzyć stosowne drzwi. To pewnego rodzaju zabezpieczenie, które ma uchronić niedoświadczonych userów przed ryzykiem zbytniego „namieszania” w systemie. Jeżeli jednak aktywujemy tryb programisty, będziemy […]

1 2 3 5