Kabel do ładowarki smartfona – oryginalny czy zamiennik?

telefon ładowarka

Zastanawiasz się, który kabel do smartfonu wybrać? Oryginalny? …może zamiennik? Na pewno w Internecie przeczytałeś sporo informacji na ten temat i zauważyłeś podzielone zdania. W tym poradniku postaram się odpowiedzieć na kilka pytań od użytkowników odnośnie jakości kabli, jak również jednoznacznie odpowiedzieć, których kabli ja osobiście używam. Przedstawiona w artykule informacja jest moją subiektywną opinią w tym zakresie. Serwisy smartfonów, […]

Read more

Czy telefon ASUS jest dobry

dobry telefon asus

Jeszcze kilka lat temu można było mieć duże wątpliwości co do tego, czy telefon ASUS jest dobry. Pamiętamy doskonale ZenFone 2 o dziwnym nietypowym designie, który kompletnie nie znalazł uznania wśród użytkowników. Na dodatek słaba wydajność i co dla wielu z nas było najgorsze – słaby aparat, a przecież wielu użytkowników patrzy wpierw na jakość aparatu, dopiero później na inne […]

Read more

3 wskazówki które poprawią bezpieczeństwo smartfona

telefonki w reku

Na użytkowników Internetu czekają rozmaite niebezpieczeństwa, od phishingu, poprzez wyrafinowane wirusy przejmujące kontrolę nad urządzeniem, aż po trojany, które szpiegują użytkowników i wyprowadzają cenne informacje z urządzenia. Czy można używać bezpiecznie smartfona w dzisiejszych czasach? Można! W tym artykule przedstawimy 3 wskazówki, dzięki którym będziesz wiedział czego unikać.

Read more

Jak zoptymalizować smartfona w 3 prostych krokach

kobieta używa telefonu

Zapewne zapytasz po co w ogóle optymalizować, jak w dzisiejszych czasach smartfony są na tyle wydajne, że poradzą sobie i bez optymalizacji. Sporo w tym prawdy, natomiast optymalizujesz nie tylko po to, aby zwiększyć ogólną wydajność telefonu, ale również aby zmniejszyć zużycie prądu pobieranego z akumulatora urządzenia. Mniejszy pobór prądu to dłuższa praca na baterii.

Read more

Czego Twoja bateria w smartfonie musi unikać

facet ze smartfonem

Coraz więcej telefonów produkowana jest z fabrycznie niewymienną baterią. Co to oznacza w praktyce? Każda bateria ma określoną liczbę cykli ładowania, po jej przekroczeniu następuje znacząca degradacja ogniw, co skutkuje częstszym ładowanie, smartfon mniej wytrzymuje na ładowaniu, z czasem dochodzi do całkowitego unicestwienia akumulatora. Czy można jakoś przedłużyć życie baterii?

Read more