Co to znaczy zresetować telefon?

kobieta ze smartfonem

Wielu użytkowników zadaje to pytanie. W poradniku postaramy się wyjaśnić krótko, co to jest resetowanie telefonu i w jaki sposób można przeprowadzić tę operację.

Resetowanie telefonu – wyjaśniamy

Resetowanie telefonu to proces, który może pomóc naprawić różne problemy z urządzeniem, a także usunąć wszystkie prywatne dane z pamięci. Resetowanie polega na przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenia, czyli na usunięciu danych, które zostały zapisane na nim po jego zakupie. Jednak trzeba pamiętać, że resetowanie telefonu jest operacją, która usuwa wszelkie przechowywane dane. Dlatego warto przed przystąpieniem do tego procesu zrobić kopię zapasową wszystkich ważnych plików. Resetowanie telefonu może zostać dokonane z poziomu ustawień systemowych lub za pomocą kombinacji klawiszy podczas uruchamiania urządzenia.

Po co się resetuje telefon do ustawień fabrycznych?

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad resetem telefonu:

 1. Usuwanie problemów technicznych – czasami nasz telefon zaczyna działać wolno, zacina się, wyświetla błędy lub ma problemy z połączeniami. W takim przypadku reset do ustawień fabrycznych może pomóc rozwiązać te problemy. Oczywiście, powinniśmy upewnić się, że są to naprawdę problemy z oprogramowaniem, a nie z brakiem miejsca na dysku, uszkodzonymi podzespołami lub niską jakością połączenia internetowego.
 2. Zwolnienie miejsca – każde urządzenie mobilne ma określoną pojemność dysku, której nie można zwiększyć. Jeśli zainstalujemy zbyt dużo aplikacji lub zapełnimy pamięć zdjęciami i filmami, nasz telefon może zacząć działać wolniej. Resetowanie do ustawień fabrycznych pozwoli nam na usunięcie wszystkich plików i aplikacji, a co za tym idzie, doprowadzi to do zwiększenia ilości dostępnego miejsca. Często jeżeli mamy dużo aplikacji, szybciej dokonamy porządków poprzez reset, niż poprzez odinstalowywanie każdej apki. Podobnie jest z danymi na telefonie.
 3. Usuwanie prywatnych informacji – jeśli planujemy sprzedać lub oddać nasz telefon, powinniśmy skorzystać z resetu do ustawień fabrycznych, aby usunąć wszystkie prywatne informacje, takie jak kontakty, wiadomości, zdjęcia i pliki multimedialne. W ten sposób mamy pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do naszych danych.
 4. Odświeżenie interfejsu – po dłuższym użytkowaniu nasz telefon może zacząć działać wolniej lub zacinać się. Powodem takiego stanu rzeczy może być zbyt duża ilość zainstalowanych aplikacji, przestarzałe oprogramowanie lub problemy po aktualizacji. Reset do ustawień fabrycznych pozwoli nam na zresetowanie całego systemu, co może pozytywnie wpłynąć na wydajność urządzenia i stabilność systemu.

Jak zresetować telefon Huawei?

Czasami zdarza się, że nasz telefon Huawei zaczyna działać wolno lub występują inne problemy z jego działaniem. W takiej sytuacji warto zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej ważnych danych.

Aby zresetować telefon Huawei, przejdź do „Ustawienia”, a następnie wybierz „System”. Następnie kliknij „Resetowanie”. Na tym etapie będą dostępne 3 opcje:

 • Wyzeruj wszystkie ustawienia,
 • Zresetuj ustawienia sieciowe,
 • Zresetuj telefon.

Resetowanie telefonu Huawei rozpocznij poprzez tapnięcie „Zresetuj telefon”. W kolejnym kroku potwierdź chęć zresetowania, przeczytaj informacje o tym, jakie dane zostaną usunięte i jeśli zgadzasz się, naciśnij przycisk „Resetuj telefon”. Proces resetowania może potrwać od kilku do kilkunastu minut (w zależności od modelu telefonu), po czym telefon powróci do ustawień fabrycznych.

Jak zresetować telefon Samsung?

Aby zresetować telefon Samsung, przejdź do „Ustawień”, następnie wybierz dostępną na samym dole opcję „Telefon – informacje”, na kolejnym ekranie przewiń na sam dół i wybierz „Resetowanie”. Dostępne będą następujące opcje:

 • Resetuj wszystkie ustawienia,
 • Resetowanie ustawień sieciowych,
 • Resetuj ustawienia dostępności,
 • Ustawienia fabryczne,
 • Automatyczne resetowanie o ustalonych porach.

Przystąpisz do resetowania, jeżeli wybierzesz opcję „Ustawienia fabryczne”. Na kolejnym ekranie dowiesz się jakie dane utracisz. Pamiętaj, aby zrobić kopię zapasową przed zresetowaniem! Aby przystąpić do resetowania tapnij opcję „Resetuj”.

Jak zresetować telefon iPhone?

Zastanawiasz się jak zresetować telefon iPhone, żeby przywrócić go do ustawień fabrycznych? Proces jest całkiem prosty. W pierwszej kolejności udajemy się do ustawień telefonu, a następnie wybieramy opcję „Ogólne”. Kolejnym krokiem jest kliknięcie w „Przenieś zawartość lub wyzeruj”, a potem wybieramy „Wymaż zawartość i ustawienia”. Telefon poprosi nas o wpisanie kodu odblokowującego, a po zatwierdzeniu zacznie się proces resetowania. Po kilku minutach telefon się uruchomi ponownie, a my będziemy mogli cieszyć się naszym prawie jak nowym iPhonem 🙂

One comment