Jak obniżyć koszty swojego abonamentu komórkowego?

internet Otvarta

Abonament komórkowy od wielu lat stanowi stały punkt na liście wydatków każdego gospodarstwa domowego. Przyzwyczailiśmy się do tego, ale czy faktycznie te koszty muszą być tak wysokie? Co możemy zrobić, by obniżyć koszty swojego abonamentu telefonicznego?

Na początek przeanalizuj swoją obecną ofertę abonamentu

Każdego miesiąca bez cienia refleksji wykonujemy przelew na konto operatora, opiewający nawet na kilkaset złotych? To powszechne wśród wielu z nas, uznających, że tak po prostu musi być. Jednak szybki przegląd najnowszych ofert abonamentów telefonicznych szybko wyprowadzi nas z błędu – naprawdę atrakcyjna oferta wcale nie musi kosztować tak dużo! Jeśli zatem postanowiliśmy zrobić wszystko, by obniżyć stałe, miesięczne koszty za usługi telekomunikacyjne, sprawdźmy, co tak naprawdę daje nam obecna oferta.

luzacka

Czy każdego miesiąca płacimy za usługi, z których w ogóle nie korzystamy? Czy na pewno potrzebujemy tak dużego limitu danych internetowych? A co z dodatkową opłatą za faktury w formie papierowej? To zaledwie kilka przykładów tego, jak rachunek telefoniczny może sięgnąć naprawdę wysokich kwot. Pierwsze, co należy zrobić, to sprawdzić, za co tak naprawdę płacimy każdego miesiąca.

Porównaj oferty dostępne na rynku

Jeśli sprawdziliśmy wszystkie szczegóły swojej umowy abonamentowej, być może zwróciliśmy uwagę na fakt, że po prostu płacimy za dużo i warunki, które zaproponowano nam przykładowo dwa lata temu, są już teraz zupełnie niekonkurencyjne względem tego, co reklamują inni operatorzy.

To czas, by zmienić ofertę i płacić znacznie mniej za znacznie więcej. Jak jednak znaleźć taką ofertę? Przede wszystkim kierując się na obiektywne i rzetelne porównywarki abonamentów telefonicznych. To właśnie w takim porównaniu będziemy w stanie zweryfikować ofertę cenową i różnorodność pakietów wielu operatorów. W takich rankingach otrzymujemy również jasną informację o najlepszych abonamentach. Z pewnością nie raz przewinie się informacja o doskonałej ofercie abonamentu telefonicznego OTVARTA, która od lat jest bestsellerem na rynku.

sieć telefonii komrkowej

Oferta bez telefonu zawsze będzie tańsza

Kilkanaście lat temu, gdy operatorzy telefonicznie rozpoczęli oferowanie swoich usług w pakiecie ze smartfonem, klienci szturmem rzucili się na tego typu oferty. Po latach jednak okazuje się, że to właśnie rata za urządzenia stanowi jeden z największych elementów miesięcznej opłaty abonamentowej, na której wysokość narzekamy.

Jak więc w łatwy sposób obniżyć swój abonament telefoniczny? Wybierając takiego operatora, który nie oferuje dodatkowych pakietów z telefonem. To najprostszy sposób na to, by nie dać się skusić propozycji zakupu dodatkowego smartfona, którego tak naprawdę wcale nie potrzebujemy, szczególnie gdy jesteśmy w posiadaniu sprawnego urządzenia.

Ile internetu jest nam potrzebne?

Abonament telefoniczny z dużym pakietem internetu? To coś, na co zawsze zwracamy uwagę, szukając zoptymalizowanej oferty dopasowanej do naszych potrzeb. Tradycyjnie dostawcy usług telekomunikacyjnych stosują model, zgodnie z którym większy pakiet danych oznacza wyższy koszt abonamentu.

Czy jednak faktycznie potrzebujemy tych największych pakietów? Są one oczywiście dostępne, jednak kluczem do zmniejszenia swoich miesięcznych wydatków telekomunikacyjnych jest zbadanie swoich potrzeb i dopasowanie do nich pasującej oferty. Jeśli zatem z internetu w telefonie korzystamy regularnie, ale w ramach miesięcznego rozliczenia wykorzystujemy nie więcej niż 50 GB, nie ma uzasadnienia w tym, by brać największy i najdroższy pakiet, który zapewnia miesięczny limit 400 GB miesięcznie. Chcemy zmniejszyć koszt abonamentu telefonicznego? Wybierzmy ofertę z najlepiej dopasowanym do naszych potrzeb pakietem internetu.

rozmawia przez telefon

Abonament OTVARTA – sposób na zmniejszenie rachunków za telefon

OTVARTA, jako jeden z najtańszych operatorów telefonicznych na polskim rynku, stara się sukcesywnie dopasowywać swoją ofertę do tego, co dla klientów najważniejsze. Odpowiednia relacja ceny do kompleksowości oferty to dzisiaj czynnik decydujący o wyborze operatora.

OTVARTA zapewnia nam to i gwarantuje, że nigdy już nie będziemy narzekać na wysokie opłaty za telefon.

 

Artykuł sponsorowany