Jak sprawdzić pakiet Internetu Orange

pomarańcze i smartfon

Zbliżają się wakacyjne wyjazdy, pomimo wysokich cen paliwa, wielu z nas wybierze jako środek transportu własny samochód. W podróży najprawdopodobniej będziemy korzystali z nawigacji samochodowej. Aby nie było niespodzianek w drodze, warto wcześniej sprawdzić pakiet Internetu w Orange, który nam pozostał w ramach bieżącej oferty. Najłatwiej można zrobić to wykorzystując bezpłatną aplikację „Mój Orange”.

Po co sprawdzać ile zostało Internetu w Orange?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, przydaje się to głównie „w trasie”. Dużych ilości GB będziemy potrzebowali również, kiedy przyjdzie nam przerzucać zdjęcia z telefonu na dysk internetowy np. Google Drive, One Drive lub Dropbox. Waga jednego zdjęcia może wynieść nawet kilkadziesiąt GB, dlatego w tym przypadku musielibyśmy się uzbroić w pokaźny pakiet Internetu.

Musimy pamiętać, że po przekroczeniu limitu, w zależności od posiadanej oferty, Internet może zwolnić, może zostać całkowicie odcięty lub też za każdy 1 MB zostanie naliczona konkretna kwota, która po zsumowaniu może opiewać na ogromną kwotę.

Sprawdzenie ile pozostało nam Internetu w telefonie i jakiego jest on typu ważne jest również, gdy wyjeżdżamy za granicę. Tam za każdy ponad miarowy MB danych możemy zapłacić krocie. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym sprawdzić nie tylko ilość Internetu w roamingu, ale również jakie będą koszty Internetu w planie standardowym, poza wykupionym pakietem danych u operatora.

Jak sprawdzić pakiet Internetu Orange?

Jeżeli jeszcze nie masz aplikacji Mój Orange zainstaluj ją, załóż konto i zaloguj się przy pomocy loginu i hasła lub za pomocą numeru telefonu i kodu PIN, który zostanie przesłany w wiadomości SMS. Karta numeru, który wpisałeś przy logowaniu musi być włożona do telefonu, jeśli chcesz się w ten sposób zalogować. Zalecany jest jednak sposób standardowy, przy pomocy loginu i hasła, wówczas zyskujemy dostęp do wszystkich funkcji w aplikacji Mój Orange.

Mój Orange - stan pakietów internetowych

Mój Orange – stan pakietów internetowych

Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją, na ekranie głównym zobaczysz dostępne pakiety danych, ile GB Internetu pozostało w ramach danego bonusu oraz termin ważności.

W Orange Free na kartę bonus Internetowy za doładowania można wydłużyć o 365 dni więc nie musisz pilnować terminów doładowań, chyba że korzystasz również z innych usług operatora, które wymagają terminowego cyklicznego doładowywania konta Orange.

Sprawdzić pakiety Internetu w Orange możesz również za pomocą SMS-ów wysyłanych na określone numery usługodawcy, jednakże w tym przypadku może być pobierana opłata za SMS, zgodnie z taryfą którą posiadasz. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do sprawdzenia pakietów w Orange jest aplikacja Mój Orange, która dostępna jest zarówno dla telefonów z Androidem, jak i iOS.