Jak doładować komuś konto w Orange ze swoich środków

piszemy sms

Bardzo często użytkownicy pytają nas, czy jest możliwość doładowania innej osobie telefonu w sieci Orange. Tak się składa, że pomarańczowy operator udostępnia ciekawą usługę, która pozwala doładować dowolny numer telefonu swoimi własnymi środkami. Jak tego dokonać przedstawimy w niniejszym artykule.

Przelew środków z telefonu na telefon w Orange

Usługą o której mowa jest oczywiście znany użytkownikom Orange „Przelew SMS”, za pomocą którego można szybko doładować czyjeś konto. Jest to szczególnie przydatne, gdy dana osoba nie ma możliwości doładowania telefonu kartą, przez terminal, bankomat lub w inny sposób, a potrzebuje mieć środki awaryjne na wykonywanie połączeń.

Kwota zasilenia w usłudze „Przelew SMS” nie powala na kolana. Możemy doładować komuś konto w Orange kwotą od 1 do maksymalnie 5 złotych. Co ciekawe, możemy to zrobić wielokrotnie w ciągu miesiąca, ale aby możliwe było doładowanie czyjegoś konta należy spełnić określone warunki.

Po pierwsze, usługa dostępna jest dla klientów pre-paid, którzy mają minimum 31 dni stażu w sieci pomarańczowego operatora.

Po drugie, należy spełnić jeszcze jeden warunek, mianowicie abonent po aktywacji numeru musi wykonać przynajmniej jedno doładowanie na minimalną kwotę w wysokości 10 złotych.

Także „Przelew SMS” nie jest usługą dla totalnie nowych klientów. Warto koniecznie wspomnieć, że usługa doładowania czyjegoś konta ze swoich środków nie jest dostępna w ofertach Zetafon i Minutofon.

Po trzecie, aby móc skorzystać z usługi należy mieć na koncie środki pozwalające na zrealizowanie doładowania oraz numer, z którego chcemy doładować czyjeś konto musi być aktywny.

Jakie są opłaty za przelew środków?

Opłata za „Przelew SMS” wynosi 20 groszy w Polsce oraz 45 groszy w roamingu. Osoba, która wysyła prośbę o przelew wykona tę czynność za 0 złotych, ale w roamingu ten koszt wynosi już 25 groszy. Więc nie jest to usługa bezpłatna. Należy na to zwrócić uwagę.

Jakie są warianty usługi „Przelew SMS”?

Operator udostępnia 2 formy doładowania. Jednorazowe oraz cykliczne.

W usłudze jednorazowej maksymalna kwota dziennego przelewu wynosi 5 zł, a miesięcznie możemy wykonać takich doładowań do 10, na kwotę do 50 złotych. Jest to całkiem sporo, ale należy pamiętać o opłatach za realizację usługi, o których pisaliśmy wyżej.

W przypadku doładowania cyklicznego, ze środków własnych możemy przelać maksymalnie do 25 złotych w miesiącu i możemy tego dokonać nie więcej niż 5 razy w miesiącu. Kwoty maksymalnego doładowania pozostają analogiczne, jak w doładowaniu jednorazowym.

Jak doładować komuś konto w Orange ze swoich środków?

Sytuacja 1 – doładowujemy komuś konto bez wysyłania ze strony obdarowanego prośby o zasilenie konta Orange. W tym przypadku wystarczy wysłać SMS pod numer 316 o treści:

DOLADUJ 5 123456789

Gdzie 123456789 to numer telefonu, który chcesz doładować.

Po wysłaniu, przyjdzie SMS zwrotny o treści: Potwierdź, że podajesz nr … za zgodą i wiedzą odbiorcy przelewu i na pewno chcesz zasilić konto nr … kwotą 5 zł. Odpowiedz TAK w ciągu 30 min.

W tym momencie na numer 316 wysyłamy kolejnego SMS o treści TAK, potwierdzając tym samym chęć dokonania zasilenia konta ze swoich środków.

Jeżeli realizacja doładowania będzie możliwa, po kilku/kilkunastu minutach otrzymamy wiadomość zwrotną o treści: Właśnie doładowałeś nr … na kwotę 5 zł. Stan Twojego konta to … Wyczerpałeś swój dzienny limit przelewów. Szczegóły w Regulaminie Usługi.

Później operator jeszcze wysyła jednego SMS z informacją o możliwości cyklicznego doładowywania. Oczywiście możemy z tej opcji skorzystać lub nie, wybór należy do każdego z Was.

Sytuacja 2 – osoba prosi nas o doładowanie wysyłając SMS pod numer 316 o treści:

PRZELEJ 5 987654321

Gdzie 987654321 to numer telefonu osoby, od której chcemy otrzymać przelew.

Po wysłaniu SMS odbiorca dostanie wiadomość z prośbą o potwierdzenie doładowania Twojego konta. Jeśli odpowie twierdząco, po kilku minutach otrzymasz wiadomość zwrotną o treści:

Osoba o numerze … zgodziła się zasilić Twoje konto główne na kwotę 5 zł.

Jak widzisz doładowanie komuś konta w Orange ze swoich środków jest bardzo proste i przede wszystkim możliwe. Nie każdy operator udostępnia taką możliwość. Trzeba docenić pomarańczowego operatora za taką opcję.

Jak zablokować usługę „Przelew SMS”?

Niektórzy użytkownicy nie będą chcieli otrzymywać próśb o przelewy, jak również nie będą chcieli otrzymywać przelewów. Aby całkowicie wyłączyć usługę, pod numer 316 należy wysłać SMS o treści:

STOP PRZELEW

Jeżeli rozmyślimy się i ponownie zechcemy skorzystać z usługi, wysyłamy SMS pod 316 o treści:

START SMS

Z kolei, jeżeli chcemy wyłączyć przelewy cykliczne musimy wysłać SMS pod 316 o treści:

STOP REGULAR

Aktualne warunki świadczenia usługi i regulamin dostępne są na stronach Orange oraz w dokumencie PDF.

Dodatkowe informacje:

  • https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005308/4106871510.pdf