Najlepszy skaner dokumentów na Androida – Scanbot PDF Document Scanner

dokumenty

Dzisiaj przedstawiamy jedną z najpopularniejszych aplikacji do szybkiego skanowania dokumentów. Aplikacja Scanbot PDF Document Scanner przyda się każdemu użytkownikowi, czy to studentowi na uczelni, w domu, w biurze, czy też osobie, która chciałaby okazjonalnie zrobić szybko kopię jakiegoś dokumentu. Skaner dokumentów dostępny jest nie tylko na Androida, ale również na system iOS, co z pewnością ucieszy użytkowników telefonów iPhone.

Scanbot do „skanowania” dokumentów wykorzystuje oczywiście aparat fotograficzny oraz zaawansowane algorytmy, które pozwalają nie tylko na redukcję szumów, ale również pomagają wyrównać skanowane dokumenty, dopasować do naszych preferencji.

Najważniejsze funkcje aplikacji Scanbot

  • skaner dokumentów na androidaMoże tworzyć dokumenty w formacie PDF lub JPG,
  • Potrafi skanować kody QR oraz sprawdzi się również jako skaner kodów kreskowych,
  • Skanowanie wielu stron do jednego pliku wynikowego,
  • Opcje do automatycznego uploadu plików na jeden z wielu serwisów w chmurze, udostępnianie poprzez e-mail, wysyłka na serwer FTP/SFTP i inne,
  • Możliwość edycji zeskanowanych dokumentów oraz nanoszenia poprawek bądź komentarzy, adnotacji,
  • Wyposażono go również w system rozpoznawania tekstu tzw. OCR, który potrafi z zeskanowanych dokumentów stworzyć plik wynikowy z tekstem (w wersji PRO),
  • Wersja PRO pozwala również przeszukiwać zeskanowane dokumenty.

Scanbot pozwala na bardzo łatwe udostępnienie zeskanowanych dokumentów w sieci lub wrzucenie ich na serwer w chmurze lub FTP. Obsługiwanych jest kilkanaście serwisów, w tym takie znane jak Dropbox, Google Drive, OneDrive. Dokumenty można nawet udostępniać bezpośrednio do aplikacji Slack – którą wielu studentów wykorzystuje do komunikacji grupowej.

Skanbot dostępny jest w dwóch wersjach, darmowej i odpłatnej. Darmowa wersja posiada wszystkie niezbędne funkcje, wersję płatną wyposażono dodatkowo w takie bajery jak moduł OCR oraz edycja i podpisywanie dokumentów, które przydadzą się dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Aplikację na system Android można pobrać i zainstalować za pośrednictwem sklepu Google Play – Przejdź do aplikacji