Powiadomienia Android jak wyłączyć – poradnik

kobieta sprawdza powiadomienia w swoim telefonie

Otrzymywanie powiadomień na telefonie z Androidem jest bardzo przydatną funkcjonalnością, jednakże gdy jest ich zbyt dużo lub gdy jesteśmy skupieni na lekturze bądź innej czynności wymagającej wysokiej koncentracji, powiadomienia mogą rozpraszać i stają się mało użytecznym dodatkiem. Powstaje zatem pytanie – jak na androidzie wyłączyć powiadomienia lub je wyciszyć?

Konkretne opcje związane z zarządzaniem powiadomieniami w systemie Android znajdziemy oczywiście w sekcji ustawienia. Zwracamy jednak uwagę, że w zależności od producenta telefonu, konkretnie od zastosowanej nakładki i jej wersji, umiejscowienie funkcji powiadomień może znajdować się w różnych miejscach. Jeżeli mamy problem w jej znalezieniu, pamiętaj, że zawsze możesz użyć lupki – funkcji wyszukiwania, wpisując fragment poszukiwanej opcji zawsze odnajdziesz to, czego szukasz.

Jak w systemie Android wyłączyć lub ograniczyć pojawianie się powiadomień?

W telefonach z nakładką EMUI musimy przejść do Ustawienia => Powiadomienia. Będziemy mieli dostępne 3 opcje:

  • Powiadomienia na ikonach aplikacji
  • Powiadomienia na ekranie blokady
  • Więcej ustawień powiadomień

W tym miejscu możemy również wyłączyć wszystkie powiadomienia – dla wszystkich dostępnych aplikacji lub tylko dla wybranych.

Sama procedura wyłączania jak widzisz jest bardzo prosta. W telefonach innych producentów wygląda to bardzo podobnie, a nawet jest to łatwiejsze, ponieważ część nakładek pozwala jednym tapnięciem włączyć tryb eliminujący rozpraszacze, który automatycznie wychwyci powiadomienia i je ukryje.