Jak udostępnić Internet w Huawei – poradnik

przyjaciółki

Popularny tethering jest z nami od wielu lat, jednak użytkownicy wciąż nie mają świadomości, że mogą w prosty sposób udostępniać Internet z telefonu na inne urządzenia, tworząc poniekąd prosty router z telefonu. W tym poradniku przekazujemy informacje, w jaki sposób udostępnić Internet z telefonu marki Huawei, który działa na Androidzie z nakładką EMUI. Gotowi? To do dzieła, startujemy!

Po co udostępniać Internet komórkowy?

Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której jedziemy ze znajomymi na wycieczkę. W jej trakcie pojawia się konieczność skorzystania z Internetu. Jedna osoba go łapie bez problemu, u innych jest z tym problem lub Internet jest ale działa bardzo wolno. Tu z pomocą przychodzi nam udostępnianie połączenia komórkowego. Dzięki tej prostej operacji, osoba która posiada dobry szybki Internet może go udostępnić innym użytkownikom, podając im hasło dostępu do utworzonej sieci WiFi. Co ciekawe udostępnianie Internetu może odbyć się także za pośrednictwem kabla, jednakże nie każdy telefon marki Huawei posiada taką funkcjonalność. Warto też wiedzieć, że oprogramowanie urządzenia może nie posiadać już takiej możliwości po zaktualizowaniu do najnowszej dostępnej wersji.

Jak udostępnić Internet w Huawei?

Opis będzie bazował na popularnym modelu telefonu Huawei P20 z nakładką EMUI 9, aczkolwiek cała procedura jest bardzo podobna w innych urządzeniach tego producenta. Oczywiście mowa o urządzeniach nowszych.

Aby udostępnić Internet w Huawei w pierwszej kolejności otwieramy:

  1. Ustawienia => Sieci zwykłe i bezprzewodowe
  2. Tethering i przenośny hotspot => Przenośny punkt WiFi
  3. Skonfiguruj hotspot

W tym miejscu musimy zdefiniować:

  • Nazwa hotspotu: dowolna.
  • Typ szyfrowania: aby zwiększyć bezpieczeństwo koniecznie ustawmy szyfrowanie WPA-2 PSK lub inne dostępne.
  • Hasło: mocne hasło ale łatwe do zapamiętania.
  • Opóźnienie wyłączenia punktu dostępu: Nigdy lub 5-10 minut braku aktywności, w zależności od potrzeb.

Po skonfigurowaniu udostępniania Zapisz ustawienia.

Powrócisz do poprzedniego ekranu „Przenośny punkt WiFi”. Aby rozpocząć udostępnianie połączenia Internetowego w telefonie Huawei, wystarczy że przesuniesz suwak na On w sekcji nazwy sieci punktu dostępowego, czyli w przykładzie „rumak”.

Jeżeli korzystasz z udostępniania Internetu w miejscach publicznych, zaleca się, aby każdorazowo zmieniać hasła do punktów dostępowych.