Jak doładować telefon w Orange – doładowanie telefonu przez Internet

młoda kobieta doładowuje telefon

W Internecie znajdziemy wiele poradników o tym jak doładować telefon w Orange. Prawda jest taka, że każdy z nich jest dobry i przeprowadzi Cię przez ten proces. Ale zastanówmy się, która z metod doładowania opłaci nam się najbardziej? W tym poradniku przedstawimy sposób na doładowanie telefonu w Orange z uwzględnieniem największych możliwych profitów, które możesz zyskać przy każdym doładowaniu karty.

Opis będzie bazował na telefonie prepaid na kartę z taryfą Orange Free ale prawda jest taka, że dokładnie takie same czynności będzie trzeba wykonać będąc w innej taryfie, więc można uznać, że przedstawiony poniżej opis będzie uniwersalny dla doładowań Orange.

Metody doładowań – różnice

Jeszcze 10 lat temu doładowania przez Internet nie były zbyt popularne, jednak operatorzy z roku na rok kusili swych klientów rozmaitymi promocjami, które zachęcały ich do odejścia od tradycyjnych doładowań. Nie inaczej było w przypadku Orange, które udostępniało bardzo atrakcyjne rabaty i premie do doładowań.

Na początku, kiedy jeszcze użytkowników smartfonów nie było zbyt wielu, Orange zachęcało do doładowań poprzez swoją stronę internetową – doladowania.orange.pl. Sytuacja jednak zmieniła się mocno, kiedy do głosu doszły urządzenia mobilne. Wówczas doładowania przez aplikację Mój Orange były forsowane w pierwszej kolejności. Nic dziwnego, ta forma była wygodna zarówno dla operatora, jak i jego klientów. Dzisiaj aplikacja cieszy się dużą popularnością, nie tylko ze względu na swą podstawową funkcjonalność.

Jak doładować telefon w Orange – aplikacja Mój Orange

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, najprostszy sposób to zainstalowanie i uruchomienie aplikacji Mój Orange. Po zalogowaniu do aplikacji naszym oczom ukaże się ekran ze stanem konta i podsumowaniem usług.

Aby doładować konto w Mój Orange wystarczy wybrać wyróżnioną pomarańczowym kolorem opcję Doładowania. Na drugim ekranie przejść Dalej.

W trzecim kroku musimy zdefiniować kwotę doładowania, możemy wybierać między doładowaniem za 5 zł, aż do 200 zł. Każde doładowanie w aplikacji Mój Orange jest premiowane dodatkowym bonusem 20 GB (stan na 10.2022). Po zdefiniowaniu kwoty doładowania wskazujemy opcję Wybieram.

Ostatni etap to wybór metody płatności i zaznaczeniu akceptacji regulaminu doładowań. Aby rozpocząć proces doładowania wybieramy opcję Zamawiam i płacę.

W zależności od wybranej metody płatności zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę z szybkimi płatnościami. Jeżeli wybraliśmy płatność kartą będziemy musieli wprowadzić w odpowiednich polach dane: numer karty, data ważności i kod zabezpieczający CVV.

Od kilku lat wymagana jest dodatkowa autoryzacja kodem SMS, w związku z czym na urządzeniu mobilnym będziesz musiał zalogować się na stronę banku i wpisać w wyświetlonym oknie kod SMS, który otrzymasz na swój telefon. Warto nadmienić, że kod SMS przyjdzie na numer telefonu ustawiony w banku jako ten, na który mają przychodzić powiadomienia.

Po potwierdzeniu płatności kodem SMS, nastąpi doładowanie telefonu w Orange. Doładowania realizowane są błyskawicznie, wyjątek to prace modernizacyjne lub niedziele i święta, kiedy mogą być nieco większe opóźnienia.

Doładowania w Mój Orange to naszym zdaniem najwygodniejsza forma zasilania telefonów pre-paid w sieci Orange.