Jak obniżyć koszty drukowania w firmie

biuro

W firmie, dużo częściej niż w przypadku użytku domowego, drukowane są najróżniejsze materiały, od dokumentów, aż po ulotki reklamowe i plakaty. Z reguły używana jest wtedy drukarka laserowa z tonerem, dzięki której osiąga się większą wydajność niż w standardowych drukarkach atramentowych, a to wiąże się oczywiście z niższymi kosztami, bo toner wystarcza na dłużej.

Nie istnieje jednak taka drukarka, która mogłaby drukować w nieskończoność bez wymiany tuszu/tonera, nawet jeśli wydruki będą w najniższej możliwej jakości (co w profesjonalnej firmie nie przystoi), więc i w laserowych przychodzi ten nieszczęśliwy moment dla budżetu, kiedy trzeba rozejrzeć się po sklepach i stronach internetowych w poszukiwaniu tuszu.

Prawdą jest to, że w większości działalności można wliczyć zarówno drukarkę, jak i zakupy tuszu w koszty i przez to wyjdzie „taniej”, jednak to jeszcze nie jest ten efekt. I tak jak zwykły użytkownik może pójść do drukarni, aby coś dla siebie wydrukować, tak dla firmy ta opcja jest praktycznie niemożliwa. A co, gdyby była możliwość kupienia taniego tuszu i dodatkowo wpisania go w koszty? Wtedy firma byłaby w stanie oszczędzić nawet na takiej zwykłej czynności jaką jest drukowanie.

ink

Dobra wiadomość jest taka, że jest możliwość obniżenia kosztów. Zamienniki tuszu, bo to o nich mowa, są świetną alternatywą dla oficjalnych tonerów i kartridży. W przeciwieństwie do tych oryginalnych, zamienniki często są dużo pojemniejsze i dostępne w różnych wielkościach, a to wiąże się z większą ilością stron wydrukowanych, czyli dłuższym działaniem na jednym tonerze. Jakby tego było mało, cenowo dużo bardziej opłaca się korzystać z zamienników. Koszt takiego zamiennika
sięga bardzo często około 50% ceny oryginału, czasem nawet mniej. Dlaczego więc nie wszystkie firmy korzystają z takiego rozwiązania?

Po pierwsze, trzeba uważać, u jakiego producenta będzie dokonywany zakup i czy na pewno będą pasować do firmowej drukarki. Na rynku znajduje się wiele zamienników i nie wszystkie są dobrej jakości. Niestety, niektóre sklepy sprzedają tusz, który może zaschnąć w sprzęcie i sprawiać problemy, zamiast pozwolić na swobodne, wygodne i tanie użytkowanie. Druga sprawa, niektóre kartridże i tonery nie posiadają wbudowanych chipów takich jak w oryginałach, z których drukarka odczytuje, jaki jest poziom ich tuszu, a to sprawia, że system ma problemy z odczytaniem i wyświetla błędną informację, że toner jest pusty. Nie trzeba jednak obawiać się o żadną z tych rzeczy, jeśli skorzystacie z zamienników ze sklepu internetowego ArtJet.pl. W sklepie internetowym ArtJet.pl można kupić najlepszej jakości zamienniki do drukarek takich firm jak Orink, TFO czy ActiveJet. Każdy klient, czy to indywidualny czy firma, z pewnością będzie z nich zadowolony.

Zamykając już to zagadnienie, na całe szczęście jest możliwe tańsze drukowanie w firmie, jak również w domu dla indywidualnych użytkowników. Oryginalne tusze, choć bardzo dobre, to są stanowczo za drogie. Można jednak nie tworzyć niepotrzebnych kosztów, dlatego warto sięgnąć po zamienniki.