Jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w Orange, Plus, Play i RedBull

Tapnięcie smartfona

Z pewnością nie raz dzwoniono do Ciebie z numeru telefonu, który na wyświetlaczu widniał jako nieznany. Tego typu połączenia wykonywane są z numerów zastrzeżonych (CLIR), czyli odbiorca nie wie kto do niego dzwoni. Chyba każdy z nas chce wiedzieć już na wstępie z kim rozmawia? Jeśli masz sporo połączeń z numerów zastrzeżonych, które dotyczą kwestii marketingowych, możesz łatwo zastrzec u operatora, że nie chcesz tego typu połączeń. Jak to zrobić?

W przykładzie będziemy bazowali na aplikacji mobilnej Orange, Plus i Play, ale praktycznie każdy operator umożliwia łatwe zablokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych. Przechodzimy do rzeczy – jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych?

Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych – Orange

Uruchamiamy aplikację Mój Orange, jeśli jej jeszcze nie posiadamy instalujemy ze sklepu Google Play, następnie przechodzimy proces logowania lub jeśli mamy autologowanie, tuż po pokazaniu się ekranu z podsumowaniem, tapniemy w ikonę menu , następnie w Usługi, Blokady i odnajdujemy na liście opcję „Blokada Połączeń z Numerów Zastrzeżonych”. Włączamy usługę, po jej aktywowaniu w aplikacji Mój Orange zmieni ona status na Aktywna, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Warto dodać, że przez aplikację mobilną Orange nie ma możliwości powrotu do poprzedniego ustawienia, trzeba na to uważać. Oczywiście zmian w tym zakresie wciąż można dokonywać bezpośrednio w salonie operatora.

Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych – Plus Gsm

W przypadku operatora PLUS GSM jest podobnie, modyfikacji możemy dokonać za pomocą aplikacji mobilnej Plus online.

Logujemy się do aplikacji, wybieramy z menu rozwijanego opcję Usługi i pakiety, następnie Rozmowy, po czym na liście odnajdujemy „Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych”, po wejściu w szczegóły klikamy aktywację usługi. Kilkanaście minut po dokonaniu zmian aplikacja wyświetli status Aktywny, oferując jednocześnie opcję dezaktywacji usługi.

Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych – Play i RedBull Mobile

W przypadku operatora RedBull i Play również zmian dokonamy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Po zalogowaniu na dany numer telefonu (w aplikacji) wybieramy Ustawienia, po czym na liście szukamy „Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych”, po odnalezieniu wybieramy tę usługę i klikamy Włącz.