Rozlicz pit w programie Pit Format!

chlopak rozlicza pit na swym laptopie

Każdego roku miliony Polaków muszą rozliczyć się z fiskusem z dochodów osiągniętych w poprzednim roku podatkowym. W 2019 roku w dopełnieniu tego obowiązku pomoże nam Ministerstwo Finansów poprzez udostępnienie gotowych deklaracji PIT. Niestety znaczna część osób nie będzie mogła z tego udogodnienia skorzystać np. osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Jeśli i Ciebie czeka samodzielne wypełnienie deklaracji PIT za 2018 rok, skorzystaj z prostego i darmowego programu PIT Format, który znacznie ułatwi Ci zadanie.

Jak rozliczyć PIT za 2018 rok szybko i bezbłędnie?

Rozliczenie PIT to obowiązek, którego niedopełnienie grozi poważnymi karami. Nieustannie zmieniające się przepisy oraz ogromna liczba formularzy do wyboru sprawiają jednak, że rozliczenie podatkowe jest poważnym wyzwaniem. Obawy przed pomyłką bądź brak czasu na poznawanie aktualnych przepisów to powszechne problemy, z jakimi mierzą się co roku podatnicy. Na szczęście do dyspozycji mają narzędzie, które skutecznie te problemy rozwiązuje. Darmowy program do rozliczania PIT online, jakim jest PIT Format https://www.pit-format.pl/darmowy-program-pit, pozwala dokonać poprawnego rozliczenia w kilka minut bez zagłębiania się w przepisy.

pit formularze w programie

Dostępne w programie formularze podatkowe PIT

Ponad 20 formularzy do wyboru

Dochody można mieć dzisiaj z różnych źródeł i każdy z nich trzeba rozliczyć. Poszczególne rodzaje dochodu wymagają jednak zastosowania odpowiednich formularzy PIT. Program PIT Format umożliwia rozliczenie każdego dochodu za pomocą odpowiedniej deklaracji. Dzięki temu prostemu narzędziu rozliczymy między innymi:

  • dochody uzyskiwane na podstawie umowy o pracę – poprzez formularz PIT-37,
  • dochody uzyskiwane z prowadzonej działalności gospodarczej – w deklaracji PIT-36 lub PIT-28,
  • dochody od zysków osiągniętych np. na giełdzie lub rynku Forex – poprzez formularz PIT-38.

Program umożliwia rozliczenie się wspólnie z małżonkiem oraz jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Pozwala także odliczyć wszystkie aktualnie obowiązujące ulgi i odliczenia od podatku.

Wypełnianie deklaracji proste jak nigdy

Z programem PIT Format z prawidłowym wypełnieniem formularza poradzi sobie każdy, nawet osoba nieznająca się zupełnie na podatkach. Specjalny kreator prowadzi podatnika krok po kroku przez proces rozliczania dochodów i wypełniania deklaracji, a specjalne funkcje kontrolne programu na bieżąco sprawdzają poprawność wprowadzanych danych. Co więcej, w przypadku popełnienia pomyłki lub niewpisania jakiś danych w każdej chwili można powrócić do poprzednich rubryk i dokonać niezbędnych zmian. Program jest aktualny pod kątem obowiązujących przepisów, dlatego można mieć pewność, że rozliczenie PIT będzie zgodne z wymaganiami urzędników.

Rozliczenie bez wizyty w Urzędzie Skarbowym

W 2019 roku wciąż można złożyć PIT osobiście w Urzędzie Skarbowym lub wysłać deklarację pocztą. Jednak dużo wygodniejsze jest przesłanie rozliczenia przez Internet prosto do specjalnego systemu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje. Korzystając z programu PIT Format, można to zrobić niemal jednym kliknięciem i równie szybko pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru, czyli oficjalny dokument potwierdzający, że rozliczyliśmy się z Urzędem Skarbowym.

2 komentarze