Jak odblokować usługi Premium w Plus

na fonie

Masz sporo środków w telefonie z Plus GSM i chciałbyś przeznaczyć je na przykład na cele charytatywne, wysyłając SMS Premium pod jeden z dostępnych numerów ale… pojawia się problem w postaci blokady usługi Premium. W tym poradniku dowiesz się jak odblokować usługi Premium w Plusie.

Limity na usługi Premium w Plus

Odblokowanie usług Premium w Plus nie jest trudne, ale powinieneś wiedzieć, że limity nie zostały wdrożone przez operatora od tak sobie. W przeszłości użytkownicy byli narażeni na wiele niebezpieczeństw, które mogły doprowadzić nawet do wyzerowania stanu konta w telefonie, właśnie za sprawą usług Premium. Operatorzy po licznych skargach użytkowników (klientów) zdecydowali się wprowadzić limity kwotowe, które pozwalają kontrolować wysokość ponoszonych opłat przez klientów sieci.

Po przekroczeniu danego limitu, wszelkie SMS-y Premium wychodzące są blokowane przez operatora sieci, dzięki czemu klienci nie są narażeni na nadmierne koszty, które ktoś bez ich wiedzy i zgody mógłby wygenerować. W przypadku Plus Gsm progi kwotowe na usługi Premium przedstawiają się następująco: 0, 35, 50, 75, 100, 200, 500. Jeżeli użytkownik nie określił samodzielnie progu, to zgodnie z dostępnymi informacjami w regulaminie i na stronie operatora Plus ów limit wynosi 35 zł.

Jak odblokować usługi Premium w Plus?

Plus do tego celu udostępnił specjalny numer 2601, pod który należy wysłać SMS o treści:

ZABLOKUJ [PRÓG]

Gdzie [PRÓG] to jedna z wcześniej podanych wartości, czyli: 0, 35, 50, 75, 100, 200 lub 500. Po wybraniu odpowiedniej kwoty np. 100 wysyłamy SMS na numer 2601 o finalnej treści:

ZABLOKUJ 100

Po kilkunastu minutach dostaniemy od operatora informację o ustawieniu nowego limitu. W ten sposób odblokowaliśmy usługi Premium w Plusie. Warto dodać, że na dzień dzisiejszy wysłanie SMS na numer 2601 nie pociąga za sobą dodatkowych opłat (SMS jest póki co bezpłatny).

Dzięki zmianie progu możemy teraz przekazać na cele charytatywne wyższą kwotę, aniżeli wynika to z domyślnych ustawień operatora (35 zł).

Więcej informacji w zakresie odblokowywania usług Premium w Plus Gsm można znaleźć na stronie operatora https://www.plus.pl/uslugi/uslugi-premium