Jak zablokować połączenia od numeru – blokowanie numeru telefonu na Androidzie

Starsza Pani używa smartfona
Czasem jesteśmy nękani różnego typu telefonami, czy to od znajomych, czy też od firm wydzwaniających do nas z „super” ofertami. Niektórzy potrafią być tak nachalni, że nawet kilkanaście razy dziennie dzwonią i zawracają głowę. W takich sytuacjach z pewnością chciałbyś mieć możliwość zablokowania takich numerów.

Instrukcja bazuje na telefonach Huawei z nakładką EMUI 9.0. W telefonach innych producentów podana procedura blokowania wybranego numeru telefonu może być odrobinę inna – głównie uzależniona od oprogramowania użytego przez producenta telefonu. Nakładki mają to do siebie, że pewne funkcje udoskonalają, modyfikują, niektóre z nich nawet w sposób znaczący (przestawienie opcji).

Blokowanie połączeń z wybranego numeru

Aby zablokować połączenia z wybranego numeru, na ekranie głównym należy tapnąć w ikonkę Telefon, obok danego połączenia będzie widoczna ikonka [i], klikamy ją. Na dole ekranu po prawej wybieramy ikonę z trzema kropkami – Więcej.
Po rozwinięciu menu wybieramy Dodaj do czarnej listy. W ten sposób szybko zablokujemy niechciane połączenia.

Przeglądanie zablokowanych numerów

Jeżeli chcemy zobaczyć, jakie numery telefonów znajdują się na liście blokowanych, wchodzimy kolejno w Telefon, w prawym górnym rogu klikamy ikonę z trzema kropkami, z menu wybieramy Zablokowane.

W ten sposób na liście pojawią się tylko te numery, które w ostatnim czasie zostały automatycznie odrzucone. W przypadku telefonów Huawei i EMUI, na ekranie Zablokowane dostępne będą dwie zakładki, Wiadomości i Połączenia.

Niektóre starsze urządzenia (aplikacje telefon na Androida) mogą nie mieć tej funkcji, w tej sytuacji będzie trzeba zainstalować alternatywną aplikację. O programach pomagających w blokowaniu niechcianych numerów napiszemy w innym poradniku.