Jak wybierać małe mobilne drukarki do zdjęć

laptop-mobile

W erze aparatów cyfrowych i coraz lepszych aparatach w smartfonach czy tabletach robienie zdjęć praktycznie przy każdej okazji stało się codziennością. Większość z tych zdjęć zgrywamy na komputer i tam przez lata przechowujemy.

Bardziej ambitni wybierają co ciekawsze ujęcia i po jakimś czasie od ich zrobienia oddają je do wywołania lub sami drukują. Są jednak sytuacje, w których chcielibyśmy mieć zdjęcia w fizycznej postaci od razu po ich zrobieniu np. podczas wakacji czy imprez spędzanych z osobami, z którymi w najbliższym czasie (o ile w ogóle) się nie spotkamy. Wspólne zdjęcie z wakacji podpisane przez towarzyszy zabawy z pewnością będzie stanowić fajną pamiątkę. Z pomocą przychodzą nam w takich sytuacjach mobilne drukarki do zdjęć, które dzięki niewielkim gabarytom możemy ze sobą zabrać praktycznie wszędzie.

nasze miejsce pracy

Stanowisko pracy

Takie mini drukarki do zdjęć podzielić możemy na trzy główne grupy w zależności od zastosowanej w nich technologii druku. Pierwszą z nich stanowią urządzenia atramentowe, które de facto stanowią pracujące z papierem fotograficznym miniaturowe wersje tradycyjnych drukarek atramentowych. Ich zaletą jest wysoka jakość wydruku, jednak niestety nie idzie ona w parze z trwałością. Zdjęcia wydrukowane przy ich pomocy dość szybko bowiem blakną, co jest wynikiem małej odporności na promieniowanie UV. Drugą grupę urządzeń stanowią drukarki laserowe, czyli ponownie mini wersje tradycyjnych drukarek. Drukowanie za ich pomocą jest stosunkowo tanie, jednak otrzymujemy wydruki dość kiepskiej jakości, które ponadto łatwo rozmazać, nawet po upływie dość długiego czasu od wydrukowania. Ostatnią grupę stanowią drukarki termosublimacyjne, które są zdecydowanie najbardziej odpowiednie do drukowania zdjęć. Za ich pomocą uzyskamy wydruki bardzo wysokiej jakości, dodatkowo odporne zarówno na promieniowanie UV, jak i kontakt z wodą. Za jakość tą jednak trzeba sporo zapłacić, ponadto ten typ urządzeń pozwala jedynie na drukowanie w wybranych formatach.

mobile printer img

Mobile Printer

Wybierając mobilną drukarkę do zdjęć warto zwrócić uwagę nie tylko na zastosowaną w niej technologię druku. Istotną kwestią okazuje się choćby sposób przesyłania zdjęć do drukarki. W zależności od modelu możemy to robić za pomocą Wi-Fi, kabla USB, karty SD, czy pendrive’a. Przydatny może okazać się również ekran, na którym będziemy mogli obejrzeć zdjęcia oraz dokonać podstawowej edycji zdjęć przed ich wydrukowaniem (o ile dany model posiada taką funkcjonalność).

Ciekawą opcją jest również rozwiązanie proponowane przez firmę Polaroid, czyli połączenie aparatu i drukarki do zdjęć w jednym urządzeniu. Po zrobieniu zdjęcia możemy dokonać jego edycji a następnie wydrukować bez konieczności angażowania w tym celu dodatkowych urządzeń. W tym przypadku odpada nam również problem „zapomnienia” zabrania ze sobą drukarki oraz konieczność wygospodarowania dla niej dodatkowego miejsca w naszym bagażu. Takie rozwiązanie 2w1 może się zatem okazać idealne dla wszystkich, którzy chcą na bieżąco drukować robione zdjęcia bez konieczności zabierania ze sobą dodatkowego urządzenia.

W kolejnych odsłonach poradnika przedstawimy konkretne propozycje małych mobilnych drukarek do zdjęć. Używasz już dobrej sprawdzonej mobilnej drukarki do zdjęć? Pochwal się nią w komentarzu!

Artykuł Jak wybierać małe mobilne drukarki do zdjęć został przygotowany przez www.optima-md.com

2 komentarze

  • Andrzej

    Dzięki!!

  • Arek

    A możecie polecić niemałą drukarkę do biura? Potrzebujemy czegoś solidnego, w miesiącu drukujemy około 5000 i więcej stron czyli niewiele ale potrzebujemy czegoś niezawodnego, szybkiego z możliwością skanowania.