Nowoczesne i klasyczne szafki pod telewizor

przed telewizorem
Telewizor, bez względu na konstrukcję, jest raczej dużym i ciężkim urządzeniem. W związku z tym każdy z nas stara się ustawić go tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ustawienie telewizora na specjalnej szafce.

Stojaki

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest stojak na telewizor połączony z szafką. Oprócz doskonałych właściwości, które pozwalają utrzymać telewizor, stojaki telewizyjne mają kilka wewnętrznych wnęk, w których wygodnie jest przechowywać różne drobiazgi i dodatkowe wyposażenie telewizora. Każda półka na odbiornik telewizyjny różni się charakterystyką działania, a także konstrukcją. Nie zaleca się instalowania takich stojaków w domu, w którym istnieje możliwość przewrócenia – na przykład, jeśli masz dzieci lub zwierzęta. Ta opcja jest odpowiednia dla małych apartamentów typu studio, a także małych salonów. Zwykle instalacje mają trzy sekcje na podstawie teleskopowej. Ich wysokość można wygodnie regulować za pomocą specjalnych dźwigni. Średnica rurek może wynosić od 19 do 25 mm (w zależności od marki). Standardowa wysokość sprzętu to 2,4 m, a po złożeniu – tylko 90 cm. W zamkniętych wersjach stojaków można przechowywać nie tylko wyposażenie dodatkowe, ale także kable i urządzenia filtrujące.

Szafki boczne

Stoliki boczne proste produkowane są jako konstrukcja podłogowa z dodatkowymi drzwiami, za którymi ukryte są nisze o różnych rozmiarach. Ta opcja jest uważana za najbardziej powszechną i niezawodną. Wygodne jest umieszczenie konstrukcji wzdłuż ściany. Szafki narożne to świetna opcja dla małych telewizorów. Narożna szafka RTV wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, szkła lub drewna. Może mieć niecodzienny design lub być utrzymana w klasycznym stylu. Tej opcji można używać do instalacji plazmowych w ograniczonej przestrzeni. Świetnie prezentuje się nie tylko w salonach, ale także w kuchni.

Podstawki pod telewizor plazmowy

Wiszące lub naścienne oprawy telewizyjne nadają się tylko do pomieszczeń o małej powierzchni, lub tam, gdzie w domu przebywa małe dziecko. Stojak jest przymocowany do ściany za pomocą specjalnych zacisków i ma ogólną podstawę. Gałęzie konstrukcji na zawiasach przylegają do obudowy telewizora i podtrzymują jego ciężar.

Uniwersalna szafka

Uniwersalne – klasyczne szafki są odpowiednie do każdego modelu telewizora. Najczęściej jest to konstrukcja przesuwna z szeroką podstawą. Telewizor zamontowany jest na wspornikach do obrotu podstawy. Podstawa półki jest szeroka, może pomieścić małą kuchenną plazmę. W tych samych modelach można zamontować inny sprzęt: laptopa, monitor komputera czy tablet. Istnieje możliwość obsługi urządzenia w sypialni na stoliku nocnym.

Obrotowe szafki pod telewizor

Szafki obrotowe są wygodne w przypadku dużych przestrzeni. Obrotowy mechanizm szafki, pozwala na regulację kąta nachylenia i obrotu panelu plazmowego. Konstrukcje często obracają się o 45 °. Może być wykonana zarówno ze szkła hartowanego, jak i MDF, mając jednocześnie błyszczącą powierzchnię. Wewnętrzne nisze zapewniają lokalizację kabli i dodatkowego wyposażenia.
szafka tv

Szafki podłogowe pod telewizor

Wskazane jest zainstalowanie szafek podłogowych, tam gdzie jest wystarczająco dużo powierzchni. Do takich projektów nadają się największe panele LCD. Zazwyczaj szafki są wykonane z drewna lub szkła hartowanego. Wewnątrz jest miejsce na odtwarzacz DVD, system rozrywki i inny sprzęt telewizyjny. Niektóre modele mają wnęki na książki, kasety i specjalne półki z klatką na dyski.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Wybierając odpowiednią szafkę i umieszczając ją w pomieszczeniu, uzyskasz wysokiej jakości i wyraźny obraz. Przed zakupem szafki należy wziąć pod uwagę wszystkie cechy stylistyczne i kolorystyczne. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę dostępne rodzaje półek, korelując je z rozmiarem sprzętu AGD. Poza tym istnieją pewne osobliwości rozmieszczenia telewizorów w zależności od ich producenta. Sugerujemy zapoznanie się ze wszystkimi poniższymi niuansami. Pamiętaj, że model z wysokimi nóżkami sprawdzi się w przypadkach, gdy nie ma możliwości zamontowania telewizora na ścianie. Szafki RTV to efektowny element wystroju, dlatego ich materiał powinien być atrakcyjny i najlepiej dopasowany do wnętrza, także pod kątem zastosowanego materiału.

  • Konstrukcje drewniane. Takie modele są uważane za jedne z najdroższych, ale są dobrej jakości. Masywne stojaki mają znaczną wagę i pasują do każdego telewizora. Zazwyczaj produkowane są w wersji podłogowej.
  • Modele z MDF i płyty wiórowej. Takie szafki mają atrakcyjny wygląd, ale jednocześnie mogą powodować alergie, ponieważ podczas pracy emitują toksyczne opary farb i lakierów przez długi czas.
  • Szklane szafki. Do ich budowy używa się zwykle hartowanego grubego szkła. Aby uzyskać maksymalną wytrzymałość, konstrukcja jest dostarczana w połączeniu z metalowymi słupkami.