Zasady zabezpieczeń uniemożliwiają korzystanie z aplikacji Aparat

problem z kamerką w aparacie

Obok telefonowania, korzystania z Messengera, Facebooka i innych mediów społecznościowych, wykonywanie zdjęć telefonem komórkowym jest dzisiaj jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności. Niestety czasami korzystanie z aparatu jest utrudnione lub wręcz niemożliwe do zrealizowania. W tym poradniku przedstawimy rozwiązanie popularnego błędu z uruchomieniem aplikacji Aparat.

W telefonach Samsung na Androidzie, przy próbie uruchomienia aplikacji Aparat może pojawić się następujący komunikat:

Zasady zabezpieczeń uniemożliwiają korzystanie z aplikacji Aparat

błąd uruchamiania aplikacji aparat

Poniżej przedstawiamy czynności, które należy przeprowadzić, aby naprawić zaistniały problem.

Pierwszym i kluczowym elementem, który musisz sprawdzić jest opcja Sensors Off, która dostępna jest w wysuwanym menu głównym.

sensors off

Jeżeli jest aktywowana, po prostu zmień ją na nieaktywną – czyli tapnij i spraw, aby wszystkie sensory były włączone. Po tym zabiegu aplikacja Aparat powinna dać się uruchomić.

Co zrobić, gdy w menu nie ma opcji Sensors Off?

kolejność przycisków szybki panel

Kliknij trój-kropek (Ustawienia przycisków szybkiego panelu), następnie z rozwiniętego menu wybierz Kolejność przycisków.

Na samej górze jest dostępna sekcja „Przeciągnij, aby dodać przyciski”, odszukaj na liście opcję Sensors Off i dodaj ją do panelu. Gdy umieścisz ją na panelu tapnij „Gotowe”.

przeciągnij aby dodać przycisk do szybkiego panelu

Teraz przeprowadź analizę, czy czujniki są wyłączone, jeżeli tak, rozwiązanie masz powyżej 🙂

To wszystko! Twój aparat powinien już funkcjonować.

Jeżeli komunikat „Zasady zabezpieczeń uniemożliwiają korzystanie z aplikacji Aparat” nie znika po zastosowaniu powyższej porady, należy przeprowadzić pełną diagnostykę telefonu, o czym napiszemy w kolejnych poradnikach.